Mi okozhatja az álladó puffadást, és hogyan kezelhető?

Az emberek 30-40 százaléka rendszeresen, akár napi szinten tapasztalja a puffadással járó kellemetlen tüneteket.
Mi okozhatja az álladó puffadást, és hogyan kezelhető?

Ez nem véletlen, hiszen a modern, rohanó életmód egyáltalán nem kedvez az emésztőrendszernek. Cikkünkből most megtudhatod, hogy melyek a puffadás leggyakoribb okai, hogyan csökkentheted és előzheted meg az emésztési problémákat és hogyan segíthetnek neked ebben a probiotikumok.

Mi okozza a puffadást?

Sokan úgy gondolják, hogy csak a puffasztó ételek, mint a bab, a karfiol vagy a káposzta okozhatnak emésztési panaszokat, azonban sok esetben nem kizárólag ezek miatt alakul ki a puffadás.

A puffadás okait főként életmódbeli szokásainkban kell keresni, de a jó hír, hogy ezek megváltoztatásával a probléma általában könnyen kezelhető.

Rossz hatással van az emésztőrendszerünk működésére többek között az ülőmunka, a stressz, az alváshiány, a rostszegény étrend és a túlevés.

Ezek hatására az emésztésünk lelassul és a szerveztünk energiatakarékos üzemmódra vált. Így azok, akik egészségtelen, mozgásszegény vagy túl stresszes életmódot élnek, gyakran küzdhetnek a puffadás okozta kellemetlen tünetekkel.

A rostszegény, de szénhidrátban gazdag étrend szintén a bélrendszerünk ellustulásához vezet, ezért az sokkal nehezebben tudja feldolgozni az elfogyasztott ételt. Emiatt az étkezést követően gyomorfájás, gyomorégés, székrekedés, hasmenés vagy puffadás alakulhat ki.

Ezen a legkönnyebben úgy segíthetsz, ha kiiktatod az étrendedből a feldolgozott szénhidrátokat és naponta legalább háromszor fogyasztasz valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt. A bélflóra egészségéhez nélkülözhetetlenek a rostok, ezek szolgálnak ugyanis táplálékul a bélrendszerünkben élő jótékony baktériumok számára.

Bizonyos esetekben ételintolerancia vagy allergia is okozhatja a kellemetlen tüneteket, erre figyelmeztet, ha a puffadáson kívül gyakori székrekedést vagy hasmenést tapasztalsz. Ha ételintoleranciára gyanakszol, vezess táplálkozási naplót és nézd meg, hogy milyen ételek után tapasztalsz gyomorpanaszokat. A gyanút ételintolerancia teszttel tudod igazolni, ehhez keresd fel a háziorvosodat, vagy egy erre szakosodott magánklinikát.

5 tipp a puffadás csökkentésére:

  • Étkezés után fogyassz gyömbér-, borsmenta vagy citromfű teát, ezek bizonyítottan segítik az emésztést

  • Az ázsiai kultúrában gyakran meleg, citromos vizet fogyasztanak a nehéz ételek után, szintén a puffadás elkerülése érdekében. Ezzel is tehetsz egy próbát!

  • Ha túl sokat ettél, oldj fel egy kanál szódabikarbónát vízben és idd meg. Nyugtatja a gyomrodat és puffadás ellen is hatékony.

  • Mindig alaposan rágd meg az ételt és szokj le a rágózásról! Rágógumizás közben ugyanis túl sok levegő kerül a gyomrodba. Ugyanez a helyzet, ha beszélgetsz valakivel evés közben.

  • Segítsd a bélrendszered működését probiotikumokkal!

Mire jók a probiotikumok?

A probiotikumok a bélrendszerünkben élő hasznos baktériumok, melyek fenntartják az egészséges anyagcserét, segítik a bevitt tápanyagok, vitaminok hasznosulását és energiát biztosítanak az egész szervezünk számára. Emellett erősítik az immunrendszerünket, helyreállítják a bélflóra egyensúlyát és az emésztési panaszok kezelésében is segíthetnek.

Természetes úton is hozzájuthatsz probiotikumokhoz olyan élelmiszerek formájában, mint az élőflórás joghurt, a kefir, az író vagy a savanyú káposzta. Viszont ha túlságosan gyenge a bélrendszer, ez gyakran nem elegendő.

Ilyenkor fordulhatunk a probiotikum készítményekhez, melyekkel hatékonyan pótolhatjuk a bélrendszerünket támogató mikroorganizmusokat.

A Vitaful Probiotics Probiotikum komplex 3 baktérium-törzssel, prebiotikummal és 4 vitaminnal megerősítve járul hozzá a bélflóra egyensúlyához. A fantasztikus, lédús ananász ízű zselés-gumicukor 100% vegán, nem tartalmaz zselatint, laktózt vagy glutént. Egyszerre finom és egészséges.

Látogass el a vitaful.hu-ra és próbáld ki most kockázat nélkül – 100% elégedettségi garanciával!

Kapcsolódó cikkek

A táplálkozás hatása a bőrre

A táplálkozás hatása a bőrre

Azok vagyunk, amit megeszünk. Ha nem is a szó szoros értelmében, azért van benne valami. A táplálkozásunk, ugyanis hatással van az egészségi állapotunkra.

Mi okozhatja az álladó puffadást, és hogyan kezelhető?

Mi okozhatja az álladó puffadást, és hogyan kezelhető?

Az emberek 30-40 százaléka rendszeresen, akár napi szinten tapasztalja a puffadással járó kellemetlen tüneteket.

Mi is az étel-intolerancia?

Mi is az étel-intolerancia?

Az étel – intolerancia sok kellemetlen tünettel jár együtt. Amennyiben elkerüljük azokat a táplálékokat, amelyek kellemetlen szimptómákat okoznak, úgy jelentősen megkönnyíthetjük az életünket.