Az aromaterápia és a nyugalom megteremtése
Az illatok hatása
Voltaképpen az aromaterápia nem más, mint az illatok belélegzése és ezek az illatok hatnak ránk, mégpedig pozitív értelemben. Az illatok esszenciája befolyásolja a mindennapi életünket. Hatással vannak az érzelmeinkre, a lelkiállapotunkra, a hangulatunkra, sőt még az álmainkban is megjelenhetnek, és még egy - egy emléket is előcsalogathatnak agyunk legmélyebb zugából.
Néhány illóolaj és azok hatása
Az illóolajok sok betegségtől óvhatnak meg bennünket, illetve sokféle egészségügyi panasz orvoslásában lehetnek a segítségünkre. Most olyan illóolajokról lesz szó, amelyek a nyugalom megteremtésében lehetnek a segítségünkre.
Aki gyakran érzi magát ingerlékenynek, nyugodtan használhatja a kamilla vagy a rózsa illóolajat. Stresszcsökkentésre hasznunkra válhat a levendula, a narancs és a szantálfa. Az álmatlanság egyik legjobb ellenszere a levendula és a citromfű illóolaj. Az eukaliptusz, a borsmenta és a fenyő illóolaj aromaterápiás hatása is kiemelkedő, hiszen mindhárom csökkenti a fáradtságot.
Amennyiben a depresszió és a szorongás hatalmasodott el rajtunk, próbáljuk ki a szantálfa, a citrom, a grapefruit és a jázmin illóolajokat. Ha kicsit magabiztosabbak szeretnénk lenni, akkor a jázmin illóolajat is használhatjuk. A szorongást pedig a cédrusfa, a narancs és a bergamott illóolaja oldja.
Az illóolajok használata
Az illóolajok hatása, az aromaterápiás hatásuk mellett, masszírozás során is érvényesül. Ilyenkor azonban hordozó olajjal – kókusz, jojoba, szőlőmag – kell összekeverni és így alkalmazni, mert különben irritációt okozhat. Az illóolajok nem alkalmasak belsőleg történő fogyasztásra, még a 100 százalékos, bio illóolajok sem. Ma már vannak olyan cseppek – például teafa és grapefruit – amelyet belsőleg is lehet fogyasztani. Ha gyógyszert szedünk, allergiásak, vagy asztmásak vagyunk, akkor is fokozott óvatosságot igényel az illóolajok használata.